Makijaż dla wrażliwych oczu i alergiczki

Masz dość wrażliwe oczy i zauważasz, że tradycyjny makijaż Cię podrażnia, a mimo to chcesz nadal stosować makijaż? Doskonałym rozwiązaniem, jeżeli coś w makijażu oczu nam nie odpowiada, jest rozpoczęcie stosowania kosmetyków, które przeznaczone są dla alergików.

Tak naprawdę większość podrażnień w naszych oczach powstaje albo przez niewłaściwie dobrane składniki kosmetyków, które powodują swojego rodzaju alergię, albo przez podrażnienia mechaniczne. Co do tych drugich, mamy na myśli sytuacje, kiedy: tusz do rzęs nałożony jest grubą warstwą i podrażnia wrażliwe oko, nałożony cień zaczyna się kruszyć albo obsypywać, przez co dostaje się do środka oka i mechanicznie je podrażnia, uszkodziliśmy w jakiś sposób oko szczoteczką do tuszu albo pacynką czy pędzelkiem do cienia.

Zwracamy uwagę, czy kosmetyki, których używamy, nakładamy odpowiednio miękkimi pędzelkami czy innymi narzędziami do tego celu.

Wybieramy miękkie szczoteczki do tuszu i miękkie pędzelki do eye linerów, podobnie miękkie pacynki do cienia do oczu. Jeżeli mimo takich zabiegów jak zmiana narzędzi do wykonywania makijażu dalej czujemy podrażnienia wrażliwych oczu, spróbujmy zacząć stosować kosmetyki hipoalergiczne, w 100% naturalne, które możemy dostać w dobrych drogeriach oraz w aptekach.

Jeśli uda nam się określić do tego, jaki składnik nas uczula, czyli powoduje podrażnienia, możemy samodzielnie zacząć eliminować kosmetyki, które do tej pory nas niepokoiły, przeglądając zawartość ich składu, która powinna być załączona na etykiecie czy ulotce do kosmetyku.

Makijaż  dla alergiczki

Zauważasz, że makijaż Cię podrażnia albo wiesz, że masz alergię? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że podrażnienia które powstają podczas aplikacji pewnych kosmetyków, nie zawsze zależą od alergii, od tego czy coś nas uczula. Na przykład w przypadku wrażliwych oczu i wrażliwej cery, podrażnienia mogą powodować czynniki mechaniczne.

Na przykład jeśli mając wrażliwe oczy używamy twardej, szczoteczki do nakładania tuszu, a do tego jeszcze nakładamy go na rzęsy dużo, możemy oko podrażnić i czujemy wówczas dyskomfort, może pojawić się też łzawienie.

Jeżeli jednak wiesz, że Twoja nietolerancja makijażu  ma podstawy w alergii, przede wszystkim określ jakie składniki dokładniej Cię podrażniają i na które źle reagujesz. Może się okazać, że to nie kwestia kosmetyków do makijażu, a na przykład kremu do twarzy, którego używasz jako podstawy pod  makijaż, bazy. Kiedy masz określone, na co dokładnie reagujesz alergią, masz do wyboru dwie drogi.

Pierwsza droga, to stosowanie oczywiście kosmetyków hipoalergicznych, które można kupić sobie w aptekach i dobrych drogeriach. Takie kosmetyki mają w swoim składzie tylko składniki naturalnego pochodzenia, które nas nie będą uczulały.

Są jednak stosunkowo drogie, w porównaniu do przeciętnych kosmetyków do makijażu. Na przykład hipoalergiczny tusz do rzęs może nas kosztować nawet ponad 100 złotych, podczas gdy w sieciowych drogeriach kosmetyki tego typu nawet dobrych i znanych marek kosztują o połowę mniej.

Jest więc też druga metoda: szukamy w kosmetykach tego, co nas uczula i unikamy akurat takich właśnie produktów. Zastępujemy je produktami, które uczulającego nas składnika w sobie nie zawierają.

Płyny do odkażania  dla salonów kosmetycznych

Warto zwrócić uwagę na higienę w salonach kosmetycznych biorąc pod uwagę czystość powierzchni. Głównie chodzi o odkażanie płynami do dezynfekcji . Trzeba mieć to na uwadze, aby wszystkie powierzchnie były odkażone szczególnie jeżeli chodzi o okres pandemii COVID19

 https://intermedialna.pl/jak-wykonac-demakijaz-i-oczyszczac-twarz-demakijaz-i-dbanie-o-skore/