Jaka dieta pomaga w walce z cellulitem

tanielatanie celulit Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Kilka lat temu w gazetach, w kobiecej prasie, pojawiła się informacja o tym, że jeśli codziennie zjemy pół kilograma winogron, to cellulit zniknie jak ręką odjął.

Media powtarzały ten temat dość często, a wiele pań decydowało się na tego typu próbę. Jednak żadna nie była w stanie wytrzymać przy tego typu diecie na tyle długo, by zobaczyć efekty. A prawdę mówiąc: gazety, które podawały tę informację, też nigdy tego nie sprawdziły.

To była pusta fraza, którą później wiele osób powtarzało bez zastanowienia.

Wstęp ma na celu poinformowanie czytelniczek tego artykułu, że niestety większość sposobów, które ktoś podaje za sprawdzone, wymaga wielu wyrzeczeń i do tego żaden z nich nie jest w stu procentach pewny.

Cellulit często nazywa się chorobą skóry. Trudno jednak uwierzyć, że ponad dziewięćdziesiąt procent kobiet, bo tyle z nas według statystyk ma cellulit, ma chorobę skóry.

Cellulit to nie choroba, tylko coś, co nam się nie podoba. Skóra wygląda nie tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Możemy próbować zwalczać go wieloma środkami, o których właśnie podpowiemy. Cellulit gromadzi się pod skórą, ponieważ w naszym organizmie jest często za dużo soli, a za mało wody.

intermedialna - Karolina Grabowska z Pexels
zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Należy unikać w diecie produktów, które zawierają w sobie spore ilości soli (wystarczy zrezygnować z zupek, sosów, chińszczyzny i tego typu spraw instant, z chipsów, paluszków i prze-słonych przekąsek).

Należy również pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody lub prawdziwych soków, ziołowych herbat, by dostarczyć swojemu ciału, także skórze, odpowiednią ilość H2O.

Choć kofeina od zewnątrz (jako składnik kremów antycellulitowych) działa pobudzająco na redukcję cellulitu, regularne picie kawy go zwiększa. Może warto przerzucić się jednak na herbatę?

Dla skóry i dla zdrowia. Wspomniane kremy z kofeiną to nie jedyne środki, jakimi możemy wspomagać się podczas walki z cellulitem. Dobrze sprawdzają się wyciągi z grejpfruta i pomarańczy, wszelkiego rodzaju maseł pochodzenia naturalnego (kokosowe, kakaowe). Szukaj kremów i balsamów, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry z cellulitem.

Stawiaj nie tylko na balsamy, którymi posmarujesz się po kąpieli, ale także na balsamy którymi później będziesz mogła zrobić sobie porządny masaż miejsc zaatakowanych przez pomarańczową skórkę.