Czy warto stosować suchy szampon

dbać o włosy Delbeautybox z Pexels

Suchy szampon do włosów jest kosmetykiem, który idealnie sprawdzi się w momencie, kiedy musimy nagle wyjść z domu i nie mamy czasu na umycie włosów, a chcemy prezentować się bardzo dobrze. Sprawdzi się również doskonale w podróży, kiedy nie możemy pozwolić sobie akurat na umycie włosów tradycyjną metodą.

Suchy szampon do włosów – zalety

Tego typu produkt oparty jest o swojego rodzaju puder, który odświeża włosy przetłuszczone, pochłaniając nadmiar sebum które wydziela się ze skóry głowy.

Dodatkowo ma za zadanie niwelować nieprzyjemny zapach zmęczonych włosów. Dzięki antyoksydantom zawartym w witaminach i wyciągach roślinnych, które należą do składników szamponu, wyglądają one na zdrowsze i mniej zmęczone.

Często dodawany jest także jedwab lub odpowiednia postać gliceryny, które sprawiają że włosy są nawilżone i wyglądają na bardziej błyszczące. Sprawdź też http://tanielatanie.net.pl/2021/11/27/krem-wyszczuplajacy-uda-i-posladki-i-brzuch/ jak wyszczuplać uda

Suchy szampon do włosów w sprayu lub pudru

Szampony suche mają postać sprayu lub pudru. Stosujemy je w momentach, w których jest on nam naprawdę potrzebny. Nie musimy mieć wody do mycia włosów, lecz sam specyfik, który nakładamy na włosy. Rozpylamy go z odległości bliskiej trzydziestu centymetrów. Użyjmy do tego ręczników jednorazowych do włosów — może być fryzjerski.

Czekamy kilka minut, w zależności od instrukcji załączonej do kosmetyku i wyczesujemy go. Dzięki temu kosmetyk spada z włosów, oczyszczając je z nadmiaru sebum i ewentualnych zabrudzeń. Nie możemy zastępować suchym szamponem naszego tradycyjnego, zwykłego szamponu do mycia włosów pod wodą. Z czasem mogłoby to nadać im sztucznego wyglądu, ponieważ nie da się (jest to fizycznie niemożliwe) aby całość szamponu suchego za każdym razem wyczesać w stu procentach.

Kobiety sukcesu – kochają suchy szampon

Dodatkowo, choć zawierają one składniki pielęgnujące, musimy pamiętać o odżywianiu włosów tradycyjnymi metodami, do czego niezbędne jest stosowanie tradycyjnego szamponu. Nawet jeśli nasz szampon, którego używamy na co dzień nie ma w sobie dodatkowych substancji, odżywczych, po zastosowaniu,  nakładamy dla równowagi odżywkę.

W przypadku szamponu suchego byłoby to niemożliwe, aby nakładać po zastosowaniu  dodatkową odżywkę, ponieważ obciążyło by to znacznie strukturę włosów, a w konsekwencji kolidowało z efektem, który zamierzaliśmy osiągnąć.