Nie mam czasu na prowadzenie rachunkowości w firmie – znalazłem rozwiązanie

Stawiając pierwsze kroki na rynku akcesoriów ogrodniczych, wszystkim zajmowałem się sam. Nie korzystałem z usług żadnego biura rachunkowego, ani specjalistów od marketingu, czy sprzedaży. Chciałem, by sukces firmy wynikał tylko i wyłącznie z mojej pracy, nie chciałem dzielić się nim z żadnym biurem, czy usługodawcą.

Sam na pożarcie urzędów

Zanim zacząłem współpracę z biurem rachunkowym, wszystkim zajmowałem się samodzielnie. Chodziłem do urzędów oraz wypełniałem wnioski, które następnie dostarczałem do różnych biur i gabinetów na terenie całego Poznania. Przyznam, że frustracja rodziła się we mnie za każdym razem, gdy zamiast negocjować z dostawcami, kolejną godzinę tkwiłem w biurze, czekając na rozpatrzenie mojego wniosku.

Rozwój firmy

Po zaledwie ośmiu miesiącach od założenia firmy, gdy spokojnie siedziałem w swoim biurze, otrzymałem ofertę współpracy od zagranicznej sieciówki sklepów ogrodowych. Stało się jasne, że będę teraz potrzebował wsparcia profesjonalnego biura rachunkowego, w końcu musiałem przygotować się na:

  • regularne wystawianie faktur,
  • ewidencję księgową eksportu towarów,
  • przygotowanie wyceny przychodu ze sprzedaży eksportowej,
  • rozliczenia i procedury związane ze sprzedażą zagraniczną.

Pierwsza współpraca z biurem rachunkowym

W obliczu tego wyzwania porzuciłem swoją ambicję o pełnej samodzielności i znalazłem biuro rachunkowe, które zajęło się obsługą rachunkowo-księgową mojej firmy. Dopiero gdy odciążyli mnie specjaliści z biura, uświadomiłem sobie, ile czasu traciłem na próby dopełnienia wszystkich formalności.

Nowe biuro rachunkowe, nowe możliwości

Okazało się jednak, że ówczesne biuro rachunkowe zajmowało się tylko kwestiami typowo rachunkowymi. Tymczasem ja się rozwijałem, zatrudniałem nowych pracowników i potrzebne mi było biuro, które jest w stanie również zapewnić mi profesjonalną obsługę płacowo-kadrową oraz wsparcie w kwestiach podatkowych. I tak właśnie trafiłem na biuro rachunkowe spod Poznania, które mogę z czystych sumieniem polecić.

prowadzimy księgi rozchodów i przychodów, sporządzamy sprawozdania dla GUS i NBP,przygotowujemy rachunek zysków i start oraz przepływów pieniężnych,rozliczamy ryczałt ewidencjonowany,monitorujemy oraz windykujemy należności i zobowiązania,prowadzimy ewidencję środków trwałych, rozliczamy nakłady inwestycyjne,sporządzamy niezbędne deklaracje podatkowe oraz zajmujemy się ich terminowym dostarczeniem,prowadzimy księgi handlowe, 

sponsorowany art./WF