Kosmetyki dla małych alergików

Na rynku kosmetyków dla dzieci, hitem ostatnich lat stały się kosmetyki dla małych alergików. Nazywane są one kosmetykami ekologicznymi lub kosmetykami bio, czyli biokosmetykami. Wśród środków do pielęgnacji dzieci mamy wiele produktów, które zawierają w sobie wiele sztucznych składników. Dla części z nas to po prostu tandeta, a dla niektórych po prostu kosmetyki, których nie możemy używać ze względu na alergię naszego dziecka.

Kosmetyki ekologiczne, kosmetyki organiczne, są wolne od wszelkiego rodzaju sztuczności, do syntetyków i chemii. Bazują wyłącznie na składnikach i substancjach naturalnych, które pochodzą z roślin, czasem od zwierząt, takich jak miód i pszczeli wosk, mleko lub tłuszcz pochodzący z wełny owiec. Są ekologiczne nie tylko dlatego. To kosmetyki ekologiczne, ponieważ do ich produkcji stosowane są tylko prawdziwe nawozy, uprawa jest ekologiczna. Kosmetyki bio nie są także testowane na zwierzętach a do ich produkcji nie używa się absolutnie żadnych składników, które pochodziłyby od martwych zwierząt. Tak więc warto postawić na kosmetyki dla małych alergików, które będą naturalne, sprawdzone i przede wszystkim bezpieczne dla naszych małych wrażliwców.

W bio-laboratoriach, które zajmują się badaniami i produkcją tego typu kosmetyków, korzysta się nie tylko z nowych receptur, które są efektem nowoczesnych badań, ale także ze starych bardzo sprawdzonych rozwiązań.

Kosmetyki pochodzenia naturalnego są delikatne dla skóry niemowląt i dzieci nieco starszych, nie działają na nią w brutalny sposób. Formuły kosmetyków przygotowywanych przez bio-laboratoria nie są skomplikowane i nafaszerowane chemią. Kwintesencją kosmetyków ekologicznych dla małych alergików jest ich prostota.

Wybierana jest najlepsza ziemia do uprawy roślin, ręczne zbieranie plonów, przestrzegane są zasady sprawiedliwego handlu. Kosmetyki bio, kosmetyki organiczne i ekologiczne to cała filozofia, która zapewnia przygotowanie odpowiednich środków w ekologiczny i zdrowy sposób od początku do końca.

Zdjęcie PxHere