Fryzury na wesele

Wesele, czy to własne czy tez przyjaciółki to niesamowite wydarzenie, które pragniemy zapamiętać przez długie chwile naszego życia. Chwile te zatem uwieczniamy zdjęciami i filmami kręconymi bez wytchnienia przez niemalże cały czas: od ołtarza do dnia następnego. Kreacje, makijaż oraz uczesanie na wesele to niezmiennie ważne elementy w życiu kobiety, tym bardziej w tak wyjątkowym dniu jakim jest właśnie wesele. W tym artykule uwagę poświęcimy weselnym fryzurom.

Fryzury na wesele przybierają różne formy w zależności od indywiduum noszących je kobiet. Jeżeli włosy są krótkie stawiamy na lekkie i zwiewne ułożenie, delikatną spinkę, wsuwkę, drobne kwiatki, ewentualnie kapelusik, ale taki który nie zasłoni idealnie wymodelowanej fryzury.

Loczek miotający się blisko skroni, lub nieco dłuższy romantyczny lok dodający twarzy naturalnego i dziewczęcego wyglądu. Idealnym i coraz bardziej modnym dodatkiem do włosów krótkich są skromne tiary i diademy, wysadzane maleńkimi klejnocikami. Inaczej sprawa się ma przy włosach długich.

Fantazyjny kok, sprężyste loki i lśniące fale .

Tutaj fantazyjny kok, sprężyste loki i lśniące fale to tylko kwestia, którą da się szybko rozstrzygnąć poprzez dobór fryzury do owalu i rysów twarzy. Ubiegły rok zdecydowanie obfitował w koki, jedne mocno upięte i wyglądające niebywale stabilnie, drugie luźne i raczej wyglądające chaotycznie, a za razem romantycznie i niewinnie. Dodatki do włosów długich to najczęściej skromny welon, białe lub srebrne perełki, drobne kwiatki, oraz tak samo jak w przypadku włosów krótkich delikatne, połyskujące tiary. Proste fryzury na wesele preferują kobiety o średniej długości włosów, lub też spięte w sposób perfekcyjny ozdabianą klamrą, lub zabezpieczone delikatną siateczką. Uczesanie na wesele musi być bardzo stabilne i dobrze zrobione, ponieważ przetańczenie całej nocy pod okiem czujnej kamery musi odbyć się bez najmniejszej wpadki, bez nieustannego poprawiania się w lustrze.

Fryzura a suknia

Warto poradzić się przed ułożeniem włosów koleżanki lub starszej siostry, która weselne zmagania ma już za sobą. Sprawdzona fryzjerka to klucz do sukcesu. Próbne ułożenie fryzury na kilka dni przed weselem, umożliwia ewentualne poprawki i oczywiście perfekcyjny wygląd w tym wyjątkowym dniu! Ważną zasadą, którą powinno się kierować przy doborze, odpowiedniej fryzury jest suknia, którą na siebie włożymy. Prosta zasada mówi, że im bardziej suknia jest wymyślna, tym mniej fantazyjna powinna być fryzura i odwrotnie.

Kanony mody weselnej

I chociaż wydawać by się mogło, że falbany będą świetnie pasować do gęstych loków warto skonsultować to wcześniej z fryzjerką, która doradzi jakiego efektu spodziewać się po przykładowych połączeniach. Może również okazać się, że modne fryzury na wesele nie są dla Ciebie, że nie będziesz wyglądać w nich korzystnie. Nie warto się załamywać, ponieważ kanony mody weselnej nie zmieniają się w zawrotnym tempie i zawsze można wybrać coś niezwykłego w sam raz dla siebie!

Zdjęcie przez formularz PxHere