Domek i altanka na działce

Wydaje Ci się, że działki które były bardzo popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu, odchodzą do lamusa? Możesz się sporo mylić. Działki wciąż są w modzie i decydują się na nie nie tylko ludzie starsi. Również młodzi mają ochotę mieć swój kawałek przestrzeni, swój kawałek ziemi, gdzie będą mogli spędzać czas latem i w cieplejszych okresach wiosny i jesieni.

Chęć posiadania działki, to swojego rodzaju atawizm: z jednej strony nowocześnie wolimy często mieszkać w blokach, jednak z chęcią wchodzimy w posiadanie kawałka swojej ziemi. Chcemy mieć na tej swojej ziemi miejsce, gdzie będzie można przechowywać różne rzeczy i schować się w czasie deszczu. Stąd domki i altanki na działce. Altanką często nazywamy konstrukcję, która wykonana jest głównie z drewna. Domek na działce to taki mini domek jednorodzinny. Ma zazwyczaj jedno pomieszczenie, w którym trzymamy wszystko to, co jest nam na działce potrzebne.

Wielkość domku i altanki na działce

Wielkość domku i altanki na działce zależy z reguły od tego, na jak długo się na naszą działkę wybieramy i jak daleko do niej mamy. Załóżmy jeśli posiadamy działkę sto kilometrów od naszego miejsca zamieszkania, to wybierając się na nią w czasie weekendu chcemy spędzić tam noc, zostać na cały weekend.

Miejsca nie tylko na gromadzenie sprzętów

Wtedy potrzebujemy miejsca nie tylko na gromadzenie sprzętów, ale i do snu. Domek i altanka na działce zazwyczaj przedzielone są na dwa pomieszczenia: jedno na nasze ogrodnicze narzędzia i inne niezbędne sprzęty oraz jedno właśnie do spania, schowania stolika i krzeseł, leżaków, produktów spożywczych i tak dalej.

Domek na działce, zbudowany na przykład w technologii żelbetowej

Domek na działce, zbudowany na przykład w technologii żelbetowej, wykonany z pustaków lub cegły, wyposażony w odpowiednie drzwi, zabezpiecza to co mamy w środku przed ewentualnymi niechcianymi gośćmi. Altanka jest nieco mniej bezpieczna, ponieważ zdecydowanie łatwiej się do niej włamać.

To, czy wybierzemy domek czy altankę na naszą działkę

To, czy wybierzemy domek czy altankę na naszą działkę, zależy od naszych zasobów finansowych oraz od tego, ile chcemy wydać na nasz mały kawałek ziemi. Jeśli lubimy majsterkować i budowanie kojarzy nam się z frajdą, możemy śmiało postawić altankę czy domek na działce samodzielnie. Jeśli nie, altankę na działkę możemy kupić gotową. Przyjedzie w częściach, robotnicy złożą ją w całość i będziesz mieć swój mały domek na działce